بهترین غذاهای رژیمی برای شام

غذاهای رژیمی را برای شام انتخاب کنید تا به متابولیسم بدن شما کمک کنند و به کاهش وزن  نیز کمک  کنند . برای یافتن بهترین مسیر ها و بهترین غذاهای رژیمی برای لاغری با فست اسلیمینگ همراه باشید.

 

حدود ساعت 3 عصر  هر روز، شما ممکن است با این سوال روبه رو شوید که: شام چی بخوریم؟ در این میان بدون عجله می توانید به این سوال پاسخ دهید چون ، جواب آسان است.برای رسیدن به یک وعده ی غذای سالم بدون نادیده گرفتن رژیم غذایی و بدون اینکه شما احساس نارضایتی کنید. خوشبختانه ما می توانیم به شما برای تهیه ی غذا برای شام ترفند هایی را آموزش دهیم که شما بتوانید یک شام خوشمزه ،رضایت بخش و در نهایت یک شام رژیمی که با خوردن آن وزن کم کنید را آماده کنید.یک وعده ی غذایی کامل و متعادل با  پروتئین و غلات و چربی سالم.

بعضی غذاهای شام باعث  از دست دادن  اضافه وزن می شوند. و خبر خوب این است که در اینجا بهترین مواد غذایی برای کاهش وزن و برای خوردن و لذت بردن در شام استفاده می شود.

1. فلفل

غذای رژیمی
فلفل کبابی

فلفل ها را قبل از مصرف کباب کنید . میوه ها و سبزیجاتی که دارای رنگدانه هستند  اما این فقط به این معنی نیست که آن ها فقط زیبا هستند در عین حال خواص فوق العاده ای دارند. این نیز نشان می دهد که آنها پانچ بزرگ از تغذیه و پتانسیل از دست دادن وزن را ارائه می کنند. در یک مطالعه در BMJ در سال 2016، محققان بررسی کردند که ترکیبات گیاهی به نام فلاونوئیدها، کاهش وزن را تحت تاثیر قرار می دهند. در طی یک دوره چهار ساله، خوردن میوه ها و سبزیجات بسته بندی شده فلاونوئیدها (فلفل هایی که محققان به طور خاص آن را نام نهادند) با کاهش وزن ارتباط داشتند. این احتمالا به این دلیل است که این ترکیبات قوی گیاهی ممکن است به کاهش کالری شما کمک کنند و عملکرد قند خون را بهبود بخشد. هنگامی که شما به یک شام سریع فکر می کنید، غذای رژیمی فلفل شکم پر با سبزیجات و سس مخصوص گزینه ی بسیار مناسبی برای یک شام رژیمی و رضایت بخش می باشد.

2. لوبیا

 

غذا با لوبیا برای لاغری
خواص حبوبات از جمله لوبیا برای لاغری

لوبیا را به عنوان یکی از حبوبات جادویی برای لاغری بشناسید.  زیرا می تواند به شما کمک کند اندام باریک تر ولاغر تری داشته باشید. لوبیا سرشار از فیبر است. اکثر مردم مصرف فیبر را کم می کنند، معمولا به صورت میانگین فقط 16 گرم در روز. (زنان باید روزانه حداقل 25 گرم فیبر در روز برای سلامتیشان مصرف کنند). هنگامی که افراد رژیم روزانه مصرف فیبر خود را به 28 گرم در هر وعده  می رسانند و  سبزیجات و لوبیا بیشتری مصرف می کنند در روز حدود 300 کالری کمتر مصرف کنند و با وجود اینکه کالری کمتری به بدنشان رسیده احساس سیری بیشتری دارند و کمتر احساس گرسنگی می کنند. و در عرض چهار هفته حدود 3.5 پوند  وزن کم می کنند.در  تحقیقی از دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی و مطالعه دیگری که در مجله Food & Nutrition Research منتشر شد، به خوردن لوبیا یا غذاهای گوشتی کالری مساوی رسید. وعده های غذایی مبتنی بر لوبیا به این شکل است که فرد غذایی با میزان فیبر بسیار خوبی را خورده است ولی  به اندازه 13 درصد کمتر اضافه وزن می گیرد و به میزان چشمگیری کاهش وزن پیدا می کند.

3. روغن زیتون

نترسید که یک قاشق زیتون را به شام ​​اضافه کنید. در مطالعه ای که در دیابت و اندوکرینولوژی منتشر شد، بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 2 یا در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی، یک رژیم غذایی مدیترانه (پر از سبزیجات، میوه ها، حبوبات، دانه های کامل و ماهی) همراه با حدود 1.5 اونس از روغن زیتون فوق العاده .روزانه آنها  در طی یک دوره پنج ساله حدود ماهانه حدود یک پوند وزن اضافی را از دست دادند و دور کمر خود را حدود یک چهارم اینچ کاهش دادند، نتایج  این گروه بهتر از افرادی شد که توصیه می شد از چربی جلوگیری کنند.

(کسانی که رژیم مدیترانه ای را در کنار آجیل هم خوردند نیز وزن و کاهش پهنای دور کمرشان را دیدند). این ممکن است باورنکردنی  به نظر برسد ، اما در این “رژیم غذایی” مردم مجبور نیستند مصرف کالری خود را محاسبه کنند و ورزش نیز ضروری نبود . این ممکن است سبک این غذا را در نهایت ساده تر کند. در نهایت به این نتیجه میرسیم که خوردن روغن های سالم در زمان رژیم و چه بسا جای دادن این روغن های سالم در رژیم غذایی نه تنها مضر نبوده بلکه بسیار مفید نیز بوده و به کاهش وزن و کاهش سایز کمر نیز کمک می کند.

منبع:http://www.eatingwell.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *