معجون لاغری :نوشیدنی خنک کننده لیمو و توت فرنگی

معجون لاغری نوشیدنی خنک کننده لیمو و توت فرنگی بسیار نوشیدنی مناسبی برای تابستان می باشد .به نوعی بهترین گزینه برای روزهای بسیار گرم تابستان می باشد .این نوشیدنی سرشار از ویتامین c می باشد به دلیل وجود لیمو و توت فرنگی در کنار هم در این نوشیدنی . این نوشیدنی و معجون لاغری پر از ویتامین از طرف سایت fastsliming تقدیم به شما.

مواد لازم:

4 فنجان توت فرنگی تازه، برش

 

2 فنجان آب نارگیل

3 قاشق غذاخوری عسل

2 قاشق غذا خوری آب لیمو

یخ


برش لیمو

 

 

تاثیر ویتامین c در لاغری:

ویتامین C چگونه می‌تواند به شما کمک کند؟

ویتامین C همانند یک سلاح مخفی برای کاهش وزن است. این ویتامین و گلوکز دارای ساختارهای شیمیایی مشابه هستند. آنها پیوسته در حال رقابت برای ورود به سلول‌های شما هستند و در این میان شرایط برای ویتامین C دشوارتر است. یک گیرنده به نام Glut-1 وجود دارد که هم به گلوکز و هم به ویتامین C اجازه ورود به سلول ها را می‌دهد. متاسفانه این گیرنده بیشتر به گلوکز علاقه دارد. این به معنای آن است که ویتامین C برای ورود باید به تعداد بیشتری ظاهر شود.

هنگامی که با کمبود ویتامین C مواجه هستید، گلوکز بیشتری نسبت به آن چه بدن برای تامین انرژی روزانه خود نیاز دارد، وارد سلول‌ها می‌شود. این شرایط موجب تحریک تولید انسولین می‌شود. انسولین به بدن در جذب گلوکز کمک می‌کند. در شرایطی که به طور همزمان به بدن شما می‌گوید سوزاندن چربی ذخیره شده را متوقف کرده و توجه خود را به جذب آن چه وارد می‌شود، معطوف کند.

متوجه ارتباط شدید؟ ویتامین C ناکافی … گلوکز بیش از اندازه … انسولین بیشتر … چربی‌سوزی کمتر … وزن بیشتر.

برای تاثیرگذاری ورزش به ویتامین C نیاز دارید

کارشناسان در دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد فعالیت جسمانی با شدت متوسط به مدت حداقل ۳۰ دقیقه در روز را برای کاهش مطلوب چربی شکم توصیه می‌کنند. اگر با درد آرتریت مواجه هستید، ممکن است در این زمینه با محدودیت مواجه شوید. در نتیجه اهمیت میزان کافی از ویتامین C هرچه بیشتر خود را نشان می‌دهد. سطوح ناکافی از ویتامین C امکان چربی‌سوزی کارآمد را حتی در صورت دنبال کردن یک رژیم ورزشی خوب از بدن سلب می‌کند. ویتامین C برای سوخت‌وساز چربی نیاز است. از این رو شما بدون مقدار کافی از آن قادر به کاهش چربی شکم خود حتی در صورت انجام ورزش نخواهید بود.

نتایج یک مطالعه نشان داده است افرادی که به میزان کافی ویتامین C مصرف می‌کنند، طی انجام ورزش با شدت متوسط ۳۰ درصد بیشتر از افرادی که به میزان کم ویتامین C مصرف می‌کنند، چربی می‌سوزانند.

ویتامین C از تنش آدرنال و افزایش وزن پیشگیری می‌کند

پشتیبانی از غدد آدرنال با مقادیر کافی از ویتامین C می‌تواند موجب کوتاه شدن چرخه دیگری از رویدادها شود که به افزایش وزن منجر می‌شود. غدد آدرنال میزبان بالاترین میزان تراکم ویتامین C در بدن هستند. ویتامین C برای تولید کورتیزول، هورمون استرس مسئول واکنش جنگ یا گریز ضروری است. بدون مقدار کافی از ویتامین C، غدد آدرنال دچار تنش شده و کورتیزول بیشتری ترشح می‌کنند. این شرایط اثر منفی بر سطوح قند خون می‌گذارد و به صورت مستقیم تجمع چربی شکمی ناسالم را موجب می‌شود.

ویتامین C را به بخشی از رژیم غذایی روزانه خود تبدیل کنید

ویتامین C در طیف گسترده‌ای از میوه‌ها و سبزیجات یافت می‌شود. از جمله بهترین منابع برای این ویتامین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فلفل قرمز شیرین، نصف فنجان خام، ۹۵ میلی‌گرم

کیوی، یک عدد، ۹۱ میلی‌گرم

توت‌فرنگی، یک فنجان، ۸۵ میلی‌گرم

پرتقال، یک عدد اندازه متوسط ۷۰ میلی‌گرم

بروکلی، نصف فنجان پخته، ۵۱ میلی‌گرم

گریپ‌فروت، نصف یک میوه اندازه متوسط، ۳۸ میلی‌گرم

گوجه‌فرنگی، یک عدد اندازه متوسط، ۱۶ میلی‌گرم

اسفناج، یک فنجان خام، ۸ میلی‌گرم

لیمو یک عدد

همچنین، شما می‌توانید روزانه از مکمل ویتامین C استفاده کنید. برای پیشگیری از کمبود این ماده مغذی مقدار مصرف توصیه شده روزانه حداقل ۶۵ تا ۷۵ میلی‌گرم است اما این میزان حداقلی محسوب می‌شود. دوز بالاتر از ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم در روز نشان داده است که سطوح ویتامین C را در خون پایدار نگه می‌دارد.

منبع:http://www.eatingwell.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *