مزایای خوردن رنگین کمان و تاثیرآن دررژیم های سریع

میوه ها و سبزیجات به پنج دسته رنگ مختلف (رنگین کمان) تقسیم می شوند: قرمز، بنفش / آبی، نارنجی، سبز و سفید / قهوه ای. هر رنگ دارای مجموعه ای از مواد شیمیایی منحصر به فرد برای مبارزه با بیماری های فیتو  کمیک   است.

چه رنگی در هر کدام است؟

سرخ:

میوه های سرخ شده و سبزیجات توسط یک رنگدانه گیاهی طبیعی به نام لیکوپن رنگ می شوند. لیکوپن آنتی اکسیدان قوی است که می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند و قلب ما را سالم نگه دارد.

بنفش /آبی:

میوه های بنفش

آنتوسیانین رنگدانه گیاهی است. که میوه ها ی آبی / بنفش رنگ خاص خود را می دهد. آنتوسیانین دارای خواص آنتی اکسیدانی است که سلول ها را از آسیب محافظت می کند و می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان، سکته مغزی و بیماری قلبی کمک کند.

 

نارنجی/زرد:

میوه های نارنجی

کاروتنوئیدها به این گروه رنگ پر جنب و جوش گفته  می شود. یک کاروتنوئید شناخته شده به نام  بتا -کاروتن  در سیب زمینی شیرین، کدو تنبل و هویج یافت می شود.

که به ویتامین A تبدیل می شود که به حفظ غشاهای مخاطی سالم و چشم های سالم کمک می کند. کاروتنوئید دیگری به نام لوتئین در چشم ذخیره می شود و برای جلوگیری از آب مروارید و دژنراسیون  ماکولارمرتبط با سن، که می تواند منجر به نابینایی شود، یافت شده است.  سبزیجات سبز دارای خواص ضد سرطان هستند. سبزیجات برگ مانند اسفناج و کلم بروکلی نیز منابع عالی فولات هستند.

قهوه ای / سفید:

میوه ها و سبزیجات سفید حاوی طیف وسیعی از مواد فیتوشیمیایی با سلامتی مانند آلیسین (موجود در سیر) است .که برای خواص ضد ویروسی و ضد باکتری شناخته شده است. بعضی از اعضای گروه سفید، مانند موز و سیب زمینی، منبع خوبی از پتاسیم نیز هستند.

 

سالاد میوه های رنگین کمان گرمسیری با میوه های هر رنگ:

سالاد میوه های گرمسیری

پرتقال، توت فرنگی، انبه، مومیایی، کیوی، موز و زغال اخته.  مخلوطی از سبزیجات را با استفاده از هر رنگی را خردکنید: پیاز قرمز، هویج، ذرت نوزاد، کلم بروکلی و قارچ.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *