غذاهای رژیمی Ketogenic – آنچه که باید بخورید

آیا مطمئن نیستید که در رژیم غذایی کتو بخورید؟ در اینجا شما یک لیست غذای سریع و راهنمای تصویری را پیدا خواهید کرد، نشان می دهد که چه چیزی برای خوردن و اجتناب از keto. بیایید با یک مرور کلی پایانی شروع کنیم:

به طور خلاصه، غذاهایی که کربوهیدرات کم دارند مثل:  گوشت، ماهی، تخم مرغ، سبزیجات و چربی های طبیعی مانند روغن کره و یا روغن زیتون بخورید. به عنوان یک قانون پایه مبتدی، به مواد غذایی با کربوهیدرات کمتر از 5٪ غذاهای کم کربوهیدرات گفته می شود.

در اینجا چیزهایی است که نباید در رژیم غذایی کتو بخورید – غذاهای پر از قند و نشاسته. همانطور که می دانید، این غذاها کربوهیدرات های بسیار بالایی دارند.

رژیم غذایی کامل کتوژنیک

خوردن گوشت

خوردن گوشت

گوشت فرآوری نشده كربو هیدرات كوك و كاتو دوستانه است و گوشت ارگانیک و چمن دار سالم تر از همه است. اما به یاد داشته باشید که کتو یک رژیم غذایی با چربی بالا است و پروتئین زیادی نیاز ندارد، بنابراین مقدار زیادی گوشت نیاز ندارد. پروتئین بیش از حد (بیش از نیاز بدن شما) به گلوکز تبدیل می شود، و تبدیل شدن به کتوز سخت تر می شود. مقدار طبیعی گوشت کافی است.

ماهی و غذاهای دریایی

ماهی وغذاهای دریایی

همه ی ماهی ها و غذاهای دریایی خوب هستند همه خوب، حتی عالی، به خصوص ماهی های چرب مانند ماهی قزل آلا. با این حال، اجتناب از پختن خیلی زیاد آن ها به این دلیل که آن ها حاوی کربوهیدرات هستند. اگر شما می توانید ماهی های وحشی را پیدا کنید که بهترین هستند.

تخم مرغ

درهرصورت تخم مرغ بخورید، برای مثال آب پز شده، سرخ شده در کره، درهم و برهم و یا با تخم مرغ، هر آنچه که می خواهید.

اگر شما دستورالعمل های تخم مرغ keto رامی خواهید.سعی کنید از بهترین محصولات ارگانیک که سالم ترین گزینه ها  هستنداستفاده کنید.  چقدر تخم مرغ می توانید با توجه به کلسترول مصرف کنید؟ توصیه ما کمتر  از 36 تخم مرغ در روز است. اما این درصورتی است که کمتر غذا بخورید و یا اصلا غذایی غیر از تخم مرغ نخورید.

چربی ها و سس ها

چربی های طبیعی و سس های سرشار از چربی – اکثر کالری هایی که در رژیم غذایی کتو باید از چربی مصرف کنید را دارا می باشد. شما احتمالا آن را از منابع طبیعی مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ و غیره دریافت خواهید کرد. اما همچنین از چربی در پخت و پز، مثل کره یا چربی نارگیل استفاده کنید و روغن هایی سرشار خاصیت مثل  روغن زیتون را به سالاد اضافه کنید.و سس هایی از جمله سس Bearnaise و غیره، و یا کره سیر .

سبزیجات

سبزیجات در حال رشد  تازه یا خوب هستند. سبزیجات تازه به ویژه سبزیجات درحال رشد بر روی زمین را انتخاب و ازآنها استفاده کنید. سبزیجاتی را مثل:  گل کلم، کلم، آووکادو، کلم بروکلی و کدو سبز.

سبزیجات یک راه عالی و خوشمزه برای خوردن چربی خوب در کتو هستند. آنها را در کره ریخته و بعد بخورید و یا مقدار زیادی از روغن زیتون را در سالاد خودروی سبزیجات ریخته و بخورید . بعضی ها حتی سبزیجات را به عنوان یک سیستم تغذیه چربی فکر می کنند. آنها همچنین به نوع غذای کتو شما طعم و رنگ بیشتری اضافه می کنند.

اکثر مردم به خوردن سبزیجات بیشتری نسبت به قبل در هنگام شروع کتو می رسند، زیرا سبزیجات جایگزین ماست، برنج، سیب زمینی و غیره هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *