روزه گیری متناوب برای مبتدی ها

روزه گیری متناوب، راز باستانی سلامت است. این باستانی است چرا که در سراسر تاریخ بشر مورد استفاده قرار گرفته است. این یک راز است زیرا این عادت قدرتمند تقریبا فراموش شده است.

اما اکنون بسیاری از مردم دوباره این دخالت در رژیم غذایی را کشف می کرده اند. اگر به درستی انجام شود، می تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد: کاهش وزن، افزایش انرژی، انقباض دیابت نوع 2 و بسیاری از چیزهای دیگر. به علاوه، به شما در  صرفه جویی زمان و پول کمک خواهد کرد.

در این راهنمای مبتدی شما می توانید همه چیز را که شما نیاز دارید در مورد روزه گیری متناوب  بدانید و یاد بگیرید.

روزه داری متناوب – آیا این گرسنگی نیست؟

نه.  گرسنگی در  روزه یک روش حیاتی متفاوت است. کنترل. گرسنگی عدم وجود مواد غذایی است. این نه عمدی است و نه کنترل شده است. از طرف دیگر، روزه گرفتن، نخوردن داوطلبانه غذا برای سلامتی، بهداشت و یا دلایل دیگر است.

غذا به راحتی در دسترس است، اما شما تصمیم به خوردن آن ندارید. این می تواند برای هر دوره زمانی، از چند ساعت تا روزها یا حتی هفته ها در پایان باشد.

شما ممکن است هر زمان که بخواهید انتخاب کنید سریعا شروع کنید و همچنین ممکن است سریع با خواست خود پایان دهید. شما می توانید به هر دلیلی و یا بدون دلیل به سرعت شروع یا متوقف کنید.

روزه داري مدت زماني استاندارد ندارد، زيرا صرفا صرف غذا نيست. هر وقت که غذا نخورید، روزه می گیرید به عنوان مثال، ممکن است بین شام و صبحانه روز بعد، یک دوره حدودا 12-14 ساعت، روزه بمانید. به این معنی که، روزه باید بخشی از زندگی روزمره باشد.

واژه “شکستن روزه” را در نظر بگیرید. این به غذا اشاره دارد که روزه شما را خراب می کند – که روزانه انجام می شود. و می تواند یک نوع مجازات بی رحمانه و غیر عادی باشد،  روزه گرفتن باید روزانه انجام شود، حتی اگر فقط برای مدت کوتاهی.

روزه چیزی عجیب و غریب و کنجکاو نیست، بلکه بخشی از زندگی عادی روزمره است. این شاید قدیمی ترین و قدرتمند ترین مداخله در رژیم غذایی قابل تصور است. با این حال به نوعی ما قدرت فوق العاده ای را فراموش کرده ایم و توان بالقوه درمانی آن را نادیده گرفته ایم.

شکستن روزه
شکستن روزه

یادگیری نحوه به درستی به ما امکان انتخاب یا استفاده از آن را میدهد.

چگونگی سوزاندن چربی افزایش دهیم؟

در خلال هسته رژیم خود، روزه داری فقط به بدن اجازه می دهد که چربی اضافی بدن را بسوزاند. مهم است بدانیم که این طبیعی است و انسانها بدون عواقب ناگوار بهداشتی سریع توسط روزه داری چربی می سوزانند. چربی بدن صرفا انرژی غذایی است که ذخیره شده است . اگر شما غذا نخورید، بدن شما به سادگی “چربی” خود را به عنوان غذا برای خود مصرف می کند .

زندگی دارای تعادل است . خوب و بد. یین و یانگ. همین امر برای خوردن و روزه نیز صادق است. پس از آن، روزه گرفتن به سادگی نقطه مقابل خوردن  غذا است. اگر غذا نداشته باشید، روزه می گیرید در اینجا این است که چگونه کار می کند:

هنگامی که ما غذا می خوریم، انرژی بسیار زیادی فورا ذخیره می شود. بعضی از این انرژی باید برای استفاده بعدی ذخیره شود. انسولین هورمون کلیدی در ذخیره انرژی غذایی است.

هنگامی که ما غذا می خوریم، انسولین افزایش می یابد و به ذخیره انرژی اضافی در دو روش جداگانه کمک می کند. شکر ها را می توان به زنجیرهای بلند، گلیکوزن نامید و سپس در کبد ذخیره می شود. اما فضای ذخیره سازی محدود است؛ و یک بار که رسیده است، کبد شروع به تبدیل گلوکز بیش از حد به چربی می کند. این فرایند De-Novo Lipogenesis (به معنای واقعی کلمه چربی از جدید) نامیده می شود.

چربی سوزی
چربی سوزی

بعضی از این چربی های تازه تولید شده در کبد ذخیره می شوند، اما بیشتر آن ها به سایر ذخایر چربی بدن منتقل می شود. در حالی که این یک فرایند پیچیده تر است، هیچ محدودیتی برای مقدار چربی ایجاد نمی شود. بنابراین، دو سیستم مکمل انرژی ذخیره انرژی غذایی در بدن ما وجود دارد. یکی از آنها به راحتی قابل دسترسی است اما با فضای ذخیره سازی محدود (گلیکوژن)، و دیگری برای دسترسی به آن سخت تر است، اما دارای فضای ذخیره سازی نامحدود (چربی بدن) است.

گلیکوژن منبع انرژی به راحتی قابل دسترسی است. این سلول ها به مولکول های گلوکز تقسیم می شوند تا انرژی را برای سلول های دیگر تامین کنند. این می تواند انرژی کافی برای بدن را برای 24 تا 36 ساعت فراهم کند. بعد از آن، بدن شروع به شکستن چربی برای انرژی می کند.

بنابراین، بدن تنها در دو حالت وجود دارد – حالت تغذیه ای (انسولین بالا) و وضعیت گلوگاه (انسولین کم). یا  ما انرژی را ذخیره می کنیم یا ما آن را می سوزانیم. یکی از این دو حالت است.اگر خوردن و روزه گرفتن متعادل باشد، هیچ افزایش وزن خالص وجود ندارد.

 

اگر ما شروع به خوردن دقیقه ای می کنیم که از تخت شروع  می کنیم و تا زمانی که به خواب گردیم، متوقف نشویم، ما تقریبا تمام وقتمان را در حالت تغذیه صرف می کنیم. با گذشت زمان، ما وزن بیشتری خواهیم داشت. ما هیچ وقت برای سوختن غذا اجازه ندادیم

 

برای بازگرداندن تعادل و یا کاهش وزن ما به سادگی نیاز به زمان زیادی داریم . (روزه گرفتن) استفاده از انرژی بدن را افزایش می دهد. در اصل، روزه می تواند از انرژی ذخیره شده در بدن استفاده کند. پس این  همه ی، چیزی است که برای آن وجود دارد. مهم است بدانیم که هیچ چیز اشتباهی در آن وجود ندارد. این چگونگی طراحی بدن ماست. این چیزی است که سگ، گربه، شیر و خرس انجام می دهد. این چیزی است که انسان انجام می دهد.

اگر به طور مداوم غذا می خورید، همانطور که اغلب توصیه می شود، بدن شما به سادگی از انرژی غذایی دریافتی استفاده می کند و هرگز چربی بدن را نمی سوزاند. اگر شما فقط آن را ذخیره کنید بدن شما آن را برای زمانی استفاده می کند که چیزی برای خوردن وجود ندارد. اگر شما روزه نگیرید بدن  شما دچار عدم تعادل خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *